Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lesopark

Lesopark je vybudován v bezprostředním okolí rozhledny U Jakuba a celý tento projekt na ní logicky navazuje a zároveň rozšiřuje možnosti turistického využití v této oblasti.

Projekt lesoparku obsahuje několik částí (naučný les, tajná chodba, replika slovanského opevnění, herní prvky a dětské hřiště, přírodní bludiště, bike-park, pódium, stánky, stoly s lavicemi a WC).

nahled_celek.jpg

Plocha kolem rozhledny je osázena různými druhy stromů a keřů, které jsou označeny cedulkami a slouží jako odpočinkový a naučný les. Před rozhlednou je vybudovaná replika slovanského opevnění se dvěma věžemi a padacím mostem. V severním svahu směrem k lesu je umístěna tajná chodba s překvapením. Vedle chodby a v okolí rozhledny jsou umístěny hrací prvky. U rozhledny je umístěno pódium, které bude společně se stoly s lavicemi a stánky sloužit při různých akcích. Pro potřebnou hygienu jsou k dispozici WC s oddělením pro imobilní návštěvníky. Velkou část lesoparku zabírá krásné bludiště vybudované z přírodních materiálů ve kterém je pro snadnější orientaci umístěno několik vyhlídek. Nesmíme zapomenout ani na bike-park pro šikovné cyklisty. Lesopark se nachází zhruba v polovině trasy první naučné stezky na zastávce č.4.

lesopark_pohled_1.jpg

mmr_cr_rgb.jpg2. etapa odpočinkové a relaxační zóny - lesní park U vyhlídkového stožáru byla pořízena za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.